Laatste fase vernieuwing ’t Beurtschip van start

Met champagne werd getoast op de samenwerking. V.l.n.r. Bert Hogeboom (directeur VVT Icare), Klaas Stol (directeur Actium) en Mieke Sol (directeur SWOMD)
Icare, GGZ Drenthe, SWOMD en Actium ondertekenen samenwerkingsverband
De laatste fase van de vernieuwing van het Wooncentrum ‘t Beurtschip in Smilde is van start gegaan. Vrijdag 25 juni tekenden alle betrokken partijen met een tevreden gevoel het samenwerkingsverband. Het nieuwe Beurtschip wordt een modern wooncentrum voor senioren met ruim 80 woningen, 24 zorgplaatsen en gemeenschappelijke ruimten, dat ook onderdak biedt aan verschillende zorgverleners zoals GGZ Drenthe, Icare en Stichting Welzijn Ouderen Midden-Drenthe (SWOMD).
Laatste fase
De vernieuwing van het ‘t Beurtschip is een groot herstructureringsproject, dat in fases is opgeknipt. Vanaf 2008 wordt gewerkt aan de vernieuwing. De afgelopen jaren zijn woningen gesloopt en een groot aantal nieuwe woningen teruggebouwd. Deze laatste fase omvat de sloop van 41 woningen en de sloop van het dienstencentrum (Stuurboord 1). Als alles volgens planning loopt, starten de sloopwerkzaamheden na de zomervakantie. Aansluitend wordt dan gestart met de nieuwbouw. Dit gaat om ongeveer twintig woningen. Ook wordt een verpleegafdeling met vierentwintig zorgplaatsen psychogeriatrie gebouwd voor GGZ Drenthe. Verder komt er een dienstencentrum met een omvang van ongeveer 1400 m2. Hierin krijgen Actium en Icare kantoorruimte. Voor de SWOMD wordt naast het loket voor zorg- en dienstverlening onder andere een ontmoetingsruimte, activiteitenruimte en biljartruimte gerealiseerd. Tijdens de verbouwing blijft de huidige dienstverlening gehandhaafd.
