Assen, Luchiesland Noord

Samen met de gemeente Assen werkt Actium aan het vernieuwen van de wijk Lariks. Veel woningen hebben onderhoud nodig en moeten energiezuiniger worden. Ook maken we plannen voor de vernieuwing van Luchiesland Noord.

Dit is een groot project dat in stappen wordt uitgevoerd. We denken na over:

  • hoeveel woningen er terugkomen en wat voor soort woningen dat zijn
  • of we woningen gaan slopen, nieuwbouwen of vernieuwbouwen
  • hoe de straten, het groen en de speelplekken eruit komen te zien

Stedenbouwkundige bureaus en een meedenkgroep van bewoners uit de wijk denken mee over de plannen.

Plannen aangepast in oktober 2025: minder sloop, meer vernieuwbouw

De plannen voor de lage woningen zijn veranderd. In plaats van alles te slopen en opnieuw te bouwen, kijken we nu ook naar vernieuwbouw. Dat betekent dat we bestaande woningen grondig opknappen. Nieuwbouw is duur en vernieuwbouw kan soms een betere oplossing zijn. We kijken per blok wat er met de woningen gebeurt.

Voor de appartementen en garages blijven de plannen hetzelfde. Die worden gesloopt en vervangen door nieuwbouw. De huurders van deze woningen en garages zijn hierover geïnformeerd. Zij horen op tijd meer over wat dit voor hen betekent en wanneer ze moeten verhuizen.

Tijdelijke verhuur via Ad Hoc

Sommige woningen in Luchiesland Noord komen nu al leeg te staan. Om te voorkomen dat deze lang leeg blijven, verhuurt het bedrijf Ad Hoc deze tijdelijk voor Actium. Zo blijven de woningen netjes bewoond en blijft de buurt leefbaar.

Hoe gaat het nu verder?

Actium, de gemeente Assen en verschillende adviseurs maken nieuwe plannen en tekeningen voor de wijk. Als zij het eens zijn, bespreken ze de plannen met de meedenkgroep en huurdersorganisatie MEVM. Daarna informeert Mijn Buurt Assen de bewoners over de volgende stappen.

Hoe houden we bewoners op de hoogte

Bewoners van de woningen krijgen regelmatig een nieuwsbrief van Mijn Buurt Assen. Hierin staat de laatste informatie over de voortgang van de plannen. De nieuwsbrieven staan op deze pagina (aan de rechterkant). Elke bewoner heeft een vaste contactpersoon bij Actium.

Hieronder staan de veelgestelde vragen over sloop van onze woningen. Niet gevonden wat je zocht? Probeer het dan via de zoekfunctie rechtsbovenin, of stel je vraag via het contactformulier.

Veel gevraagd over Sloop

Mijn woning wordt gesloopt, bij wie kan ik terecht met vragen over, urgentie, vergoedingen, kosten en onderhoud?

Algemeen

Informatie hierover vindt je in de brieven die wij sturen, en krijgt je tijdens de bewonersavond(en) die wij organiseren. Mocht je naar aanleiding van de brieven of bewonersavond(en) verdere vragen hebben, neem dan contact met Actium op via het contactformulier. Je bericht wordt in behandeling genomen door onze projectmedewerkers Wijken.